Ciepło bursztynu – poznaj jego moc oraz ciekawą historię

Kategoria: Aktualności Dodano: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 2002

Dlaczego dziś nosimy bursztyn? Albo jesteśmy zafascynowani jego pięknem, albo wierzymy w jego terapeutyczne właściwości. Bursztynowy Dom proponuje dwa w jednym – piękne bursztynowe gałki meblowe i bursztynowe klamki, które będą pasowały do każdego wnętrza. 



Bursztynowa biżuteria, bursztynowe klamki, bursztynowe gałki meblowe, a nawet bryłki bursztynu noszone w kieszeniach i masaże bursztynem – sposobów na to, by poczuć ciepło bursztynu na skórze i zapewnić sobie jego terapeutyczne działanie jest wiele.  



Już starożytni Rzymianie, którzy jak wiadomo byli zafascynowani urokiem i właściwościami leczniczymi bursztynu bałtyckiego, chętnie trzymali w dłoniach bursztynowe kulki, które w upalne dni przyjemnie chłodziły dłonie, a w czasie chłodów je ogrzewały. Efekt ten wykorzystywali także chirurdzy służący w armii Napoleona, posługując się narzędziami o uchwytach oklejonych płytkami bursztynowymi izolującymi od chłodu, co znacząco ułatwiało im pracę w polowych warunkach mroźnej zimy. Noszenie bursztynowej bryłki blisko serca zalecał Mikołaj Kopernik, który był także lekarzem. Trzy wieki później do jego wskazówek stosował się Fryderyk Chopin – podobno nie rozstawał się z ulubioną bryłką bursztynu, którą trzymał w dłoni albo kładł obok siebie. Kolejne trzy wieki później mężczyźni wkładają do kieszeni spodni bryłkę naturalnego bursztynu, kobiety zakładają bursztynową biżuterię i chętnie poddają się masażom szlifowanymi bryłkami bursztynu. Dlaczego oni to robią?

Terapeutyczne działanie bursztynu



Ponieważ wierzą w terapeutyczne właściwości bursztynu i dobroczynne efekty jego kontaktu ze skórą. Właśnie w efekcie ocierania o skórę i pod wpływem jej ciepła wytwarzane są drobne ładunki elektryczne, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Mają one za zadanie stabilizować pracę serca, pomagać przy chorobach tarczycy i przy zapaleniach prostaty, jak również działać relaksująco i uspokajająco na nasz system nerwowy. Bursztyn neutralizuje wolne rodniki, pobudza metabolizm komórkowy oraz wspiera odporność, warto więc się nim otaczać na wszystkie możliwe sposoby. 



Biżuteria, gałka do mebli czy klamka z bursztynu? 



Dbając o kontakt skóry z bursztynem, warto wybierać takie sposoby, które dodatkowo będą też cieszyć oko. Bursztyn uchodzi bowiem za jeden z najpiękniejszych kamieni a jego naturalne barwy działają antydepresyjnie. Więc zamiast chować go do kieszeni, pokażmy go całemu światu, wkładając na siebie najpiękniejszą biżuterię, wymieniając gałki do mebli czy klamki na bursztynowe. Taka bursztynowa gałka meblowa będzie idealnie pasować do nowoczesnych wnętrz niezależnie od ich funkcji, zaś bursztynowa klamka stanie się oryginalną ozdobą każdych drzwi (jedną z nielicznych firm, która zajmuje się ich wytwarzaniem, jest Amber Decor). To najprostsze sposoby, by zapewnić skórze częsty i bezpośredni kontakt z bursztynem. I pierwszy krok do tego, by stworzyć własny bursztynowy dom – pełen dobrej energii. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło