Jaki bursztyn wykorzystuje się przy ozdabianiu klamek do drzwi?

Kategoria: Aktualności Dodano: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 165

Bursztyn, zwany również "złotem Bałtyku", od wieków fascynuje swoim pięknem i niezwykłymi właściwościami. W Polsce szczególnie ceniony jest bursztyn bałtycki, który wykorzystuje się nie tylko w jubilerstwie, ale również w dekoracji wnętrz. Klamki z bursztynem to doskonały sposób na wprowadzenie do domu nieco luksusu i elegancji.

Rodzaje bursztynu wykorzystywane w klamkach

Bursztyn bałtycki występuje w różnych odcieniach i formach, co sprawia, że klamki z bursztynem mogą przybierać wiele różnorodnych kształtów. Najczęściej stosowanym rodzajem bursztynu w ozdobnych klamkach jest ten o barwie miodowej lub żółtej, gdyż te kolory są najbardziej charakterystyczne dla tego kamienia. Innymi popularnymi odcieniami są pomarańczowy, czerwony czy nawet zielony bursztyn. Warto dodać, że im ciemniejsza barwa bursztynu, tym większa jego wartość. Klamki z bursztynem mogą być wykonane także z mieszanki kilku rodzajów kamienia, tworząc efektowne kompozycje kolorystyczne.

Techniki zdobienia klamek bursztynem

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, bursztyn może być stosowany w różnych technikach zdobienia klamek. Jedną z nich jest intarsja, czyli wkomponowanie drobnych elementów bursztynu w powierzchnię klamki, tworząc wzory i motywy dekoracyjne. Inną techniką jest aplikacja, polegająca na przyklejaniu większych kawałków kamienia do klamki za pomocą specjalnego kleju. W przypadku klamek z bursztynem można również spotkać się z techniką mozaiki, gdzie kamień jest układany w określonych wzorach na powierzchni klamki.

Klamki z bursztynem a styl wnętrza

Klamki z bursztynem doskonale komponują się z różnymi stylami wnętrzarskimi. W klasycznych i tradycyjnych aranżacjach sprawdzą się modele zdobione bogatymi wzorami oraz o barwach nawiązujących do naturalnych odcieni bursztynu. W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na minimalistyczne formy i geometryczne kształty klamek z bursztynem. Klamki z bursztynem mogą być również wykorzystane jako akcent kolorystyczny, szczególnie jeśli występują w niecodziennych odcieniach, takich jak zielony czy niebieski.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło