Zastosowanie bursztynu w okuciach drzwiowych. Przykłady rozwiązań

Kategoria: Aktualności Dodano: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 970

Bursztyn jest szlachetnym surowcem, który większość osób kojarzy z nadbałtyckimi plażami. Jest nie tylko piękny, ale również ma wiele cennych właściwości. Jest naturalnym jonizatorem powietrza, ponieważ są w nim obecne jony ujemne korzystne dla ludzkiego organizmu. Oprócz tego w jego składzie znajdują się też minerały, na przykład żelazo, magnez, wapń i potas. Bursztyn jest wyjątkowym dodatkiem do biżuterii, której popularność nie maleje. Nie każdy jednak wie, że może być wykorzystywany również jako element rozmaitych wykończeń pomieszczeń. W dzisiejszym wpisie omówimy, jakie jest zastosowanie bursztynu w okuciach drzwiowych.

Dlaczego warto stosować bursztyn w klamkach drzwiowych?

Z uwagi na cenne właściwości oraz niezwykły wygląd bursztynu surowiec jest chętnie wykorzystywany do wykonywania rozmaitych elementów dekoracyjnych do domów i mieszkań. Umywalkowe baterie bursztynowe, luksusowe uchwyty meblowe czy obrazy z bursztynu to tylko niektóre z nich. Ten cenny surowiec może być wykorzystywany również podczas produkcji klamek i gałek do drzwi z bursztynem. Taki produkt jest niepowtarzalny i naturalny, dzięki czemu z pewnością zachwyci nie tylko mieszkańców, ale również gości.

Dzięki temu, że korpus klamki jest wykonany z metalu, a bursztyn zamontowany na stałe, klamka jest nie tylko estetyczna, ale również trwała, więc posłuży przez długie lata. Na unikatowość takiej klamki wpływa również to, że dekor jest wykonywany ręcznie. Stosując takie okucie drzwiowe, można nadać wnętrzu ciepła i charakteru. Warto również wspomnieć, że moda na bursztyn nie przemija – jest ponadczasowa, co sprawia, że wnętrza stają się eleganckie.

Jakie rozetki dobrać do klamek z bursztynem?

Do eleganckich klamek z bursztynem warto dobrać rozetki do klamek. Jest to element, na który warto zwrócić szczególną uwagę, aby drzwi zyskały wyjątkowy, a przy tym spójny wygląd. Najlepiej sprawdzą się kwadratowe rozety, które mogą być chromowane albo satynowe. Tak dobrany zestaw sprawi, że wnętrze domu, biura czy luksusowego hotelu będzie wyglądało elegancko, a przy tym wyjątkowo.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło